
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 4 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 4 |
| Turn-On Delay Time | 36 ns |
| Quiescent Current | 4 µA |
| Propagation Delay | 18 ns |
| High Level Output Current | -6 mA |
| Low Level Output Current | 6 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 4 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 4 |
| Number of Input Lines | 4 |
| Number of Output Lines | 4 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 months ago) |
| Output Type | 3-State |
Stock: 2515
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21287
Ext.Price$0.21287
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21287 | $0.21287 |
| 10 | $0.14961 | $1.49610 |
| 50 | $0.13092 | $6.54600 |
| 100 | $0.11456 | $11.45600 |
| 500 | $0.10427 | $52.13500 |
| 1000 | $0.09490 | $94.90000 |
| 3000 | $0.08776 | $263.28000 |
| 5000 | $0.08116 | $405.80000 |
| 10000 | $0.07506 | $750.60000 |
